3 Δεκεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Mε αφορμή την παγκόσμια ημέρα αφιερωμένη στα άτομα με αναπηρία, το ΓΕΛ Φυλής σε συνεργασία με το Κέντρο Διημέρευσης και Ημερησίας Φροντίδας Α.με.Α,- Νοητική αναπηρία «Το Εργαστήρι- Λίλιαν Βουδούρη» διοργάνωσαν φιλικό αγώνα ποδοσφαίρου στον οποίο συμμετείχαν μαθητές του ΓΕΛ Φυλής και μαθητές του Κέντρου, υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Φυσικής Αγωγής Κου Γεωργίου Γκουγκούτση.

Στη συνέχεια, μέσα σε εγκάρδιο κλίμα, απονεμήθηκαν έπαινοι συμμετοχής στους αθλητές του εργαστηρίου από τον αναπληρωτή Δήμαρχο Φυλής και πρόεδρο της Ενιαίας Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κο Νικόλαο Χατζητρακόσια και τον Αντιδήμαρχο Διοικητικών υπηρεσιών του Δήμου Φυλής Κο Γεώργιο Αβράμη. Μετά την απονομή οι υπεύθυνοι του « Εργαστηρίου» Κος Νικόλαος Μανιάτης και Κα Ελένη Μπάρκουλα δώρισαν στο ΓΕ.Λ. Φυλής πίνακα ζωγραφικής φιλοτεχνημένο από καλλιτέχνες-άτομα με αναπηρία του «Εργαστηρίου».

photo.jpg